دات نت نیوک
پنجشنبه ، 24 آبان 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

دو طرح گردشگری در شهرستان بویراحمد کلنگ زنی شد

دو طرح گردشگری در شهرستان بویراحمد کلنگ زنی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با اشاره به اینکه گردشگری جزء سه صنعت درآمدزای دنیا است، اظهار کرد: صنعت گردشگری صنعتی بدون دود، آلودگی و دوستدار طبیعت است که اشتغال‌زایی و ...

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، پروژه مجتمع اقامتی، رفاهی و گردشگری عدالت‌خواه با حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرماندار بویراحمد، مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با اشاره به اینکه گردشگری جزء سه صنعت درآمدزای دنیا است، اظهار کرد: صنعت گردشگری صنعتی بدون دود، آلودگی و دوستدار طبیعت است که اشتغال‌زایی و درآمدزایی خوبی را به همراه دارد.

محمود باقری با بیان اینکه به ازای ورود هر ۶ گردشگر خارجی یک شغل ایجاد می‌شود، افزود: به دنبال توسعه زیرساخت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برای افزایش اشتغال و درآمدزایی هستیم.

عضو کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۵ میلیارد تومان به پروژه مجتمع اقامتی، رفاهی و گردشگری عدالت‌خواه اختصاص یافته است، گفت: ۹ میلیارد از این اعتبار از محل تسهیلات اشتغال روستایی است که توانستیم از سازمان میراث فرهنگی مجوز آن را دریافت و به استان ابلاغ کنیم و مابقی آن سهم آورده سرمایه‌گذار است.

وی عنوان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت دو هکتار اجرا می‌شود که قرار است در این مکان سفره‌خانه سنتی، سوئیت‌های اقامتی، سکوهای نشینمن، آلاچیق، فضای سبز و فضاهای ورزشی احداث شود.

باقری همچنین از احداث مجتمع گردشگری حاتمی در روستای دهنو شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: چهار میلیارد تومان برای احداث این پروژه اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: دو میلیارد تومان سهم آورده سرمایه‌گذار پروژه مجتمع گردشگری حاتمی بوده و دو میلیارد تومان هم از محل تسهیلات اشتغال روستایی میراث فرهنگی استان از طریق صندوق کارآفرینی امید به سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌شود در پروژه مجتمع گردشگری حاتمی برای بیش از ۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین گفت: وظیفه دولت حمایت از سرمایه‌گذاران است و تلاش داریم با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به سرمایه‌گذاران زمینه ایجاد اشتغال را در استان فراهم کنیم.

جعفر گوهرگانی افزود: اداره‌کل میراث فرهنگی باید به عنوان دستگاه ناظر بر این پروژه نظارت کند و در سریع‌ترین زمان ممکن این پروژه به اتمام برسد.

وی گفت: سرمایه‌گذاران با دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت باید هم زیرساخت رفاهی و هم اشتغال‌زایی برای مردم استان فراهم کنند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین با تقدیر از میراث فرهنگی استان جهت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری گفت: کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیت‌های گردشگری زیادی که دارد نیازمند ایجاد چنین پروژه‌هایی است.

غلام‌محمد زارعی افزود: ترویج فرهنگ گردشگری و معرفی بیشتر ظرفیت‌های گردشگری سبب می‌شود صنعت گردشگری در استان رشد و توسعه بیشتری داشته باشد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.