دات نت نیوک
پنجشنبه ، 24 آبان 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

100 طرح اشتغال‌زایی صنایع دستی به بانک‌های عامل کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

100 طرح اشتغال‌زایی صنایع دستی به بانک‌های عامل کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از معرفی ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی صنایع دستی با اعتبار ۱۰ هزار میلیون ریال به بانک‌های عامل استان خبر داد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از معرفی ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی صنایع دستی با اعتبار ۱۰ هزار میلیون ریال به بانک‌های عامل استان خبر داد.

 

به گزارش  روابط عمومی اداره کل  میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان ،محمود باقری  صبح امروز شنبه 5 آبانماه،از آموزش 824 نفر در حوزه صنایع دستی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 599 نفر در زمینه آموزش عمومی و 225 نفر به صورت تخصصی در حوزه‌های مختلف صنایع داری از جمله گلیم و جاجیم آموزش دیدند.

 

وی  با اشاره به اینکه این کلاس‌ها در هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این کلاس‌ها آموزش و تولید همراه با اشتغال در روستاهای استان است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون هنرمندان زیادی در حوزه صنایع دستی برای ایجاد کارگاه‌های انفرادی  و تولیدی صنایع دستی به کارگروه اشتغال معرفی شده‌اند، گفت: با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این کارگاه‌ها شاهد افزایش تولید و اشتغال در استان هستیم.

 

باقری از دریافت گواهی‌نامه نشان اعتماد یکی از فروشگاه‌های صنایع دستی استان  خبر داد و ابراز کرد: برای نخستین بار در استان فروشگاه والابافت قشقایی موفق به دریافت این گواهی‌نامه شد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از بخش خصوصی در زمینه اشتغال‌زایی در حوزه صنایع دستی حمایت می‌کنیم، گفت: در 6 ماهه نخست امسال 63 جواز به صورت کارگاهی در شهرستان‌های مختلف استان صادر شد.

 

باقری از صدور چهار پروانه تولید کارگاهی خبر داد و بیان کرد: هر کارگاه تولیدی صنایع دستی می‌تواند به طور میانگین برای سه تا پنج نفر اشتغال ایجاد کند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.