دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

مدیرکل میراث فرهنگی استان در برنامه نگاه روز خبر داد؛برگزاری شب فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در برج میلاد تهران

مدیرکل میراث فرهنگی استان در برنامه نگاه روز خبر داد؛برگزاری شب فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در برج میلاد تهران
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بحث واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی از دستگاه‌های پیشتاز استان بودیم، گفت: چند پروژه گردشگری از محل اعتبارت صندوق توسعه ملی در حال ساخت داریم ک...

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری شب فرهنگی استان در برج میلاد تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری شامگاه شنبه 6مرداد ماه  در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه استانی دنا با اشاره به بازدید از بخش کبگیان شهرستان بویراحمد، اظهار داشت: در راستای توزیع مناسب گردشگر به دنبال ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این بخش هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: حدود ۳۰۰ جاذبه گردشگری در استان داریم که تاکنون برای ۵۰ مورد از این جاذبه‌ها زیرساخت ایجاد کرده‌ایم و یا در حال ایجاد زیرساخت هستیم.

باقری گفت: در روزهای گذشته در بازدید کارشناسان گردشگری از منطقه پراشکف بویراحمد، فضای گردشگری شناسایی شده که برای علاقه‌مندان به گردشگری هیجانی و ورزش‌های هیجانی فضای مناسبی است.

وی بیان کرد: آمادگی داریم با همکاری سایر دستگاه‌ها در صورتی که زمین موردنیاز در کنار جاذبه‌ها فراهم باشد زیرساخت‌های گردشگری ایجاد کنیم.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اشراف استاندار بر موضوعات گردشگری و تجربه خوبی که معاون عمرانی استاندار در استان‌های مختلف کسب کرده همگرایی خوبی را در حوزه گردشگری استان ایجاد کرده است.

باقری اظهار کرد: برای ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق حفاظت شده محیط زیست که قابلیت گردشگری دارد باید ضوابط اجرایی زیست محیطی رعایت شود که خوشبختانه با تعامل خوبی که با اداره‌کل حفاظت محیط زیست در استان داریم اقدامات خوبی برای ایجاد زیرساخت در این مناطق در حال انجام است.

وی به محل تأمین اعتبارات حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اشاره داشت و گفت: بالغ بر ۶۰ درصد اعتبارات ما استانی است، حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد این اعتبارات ملی بوده و میزان اعتبارات ما از محل درآمدها حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است که در اجرای پروژه‌ها از آنها استفاده می‌کنیم.

دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: سالیانه حدود سه میلیون گردشگر وارد استان می‌شود که بالغ بر ۹۰ درصد این گردشگران داخلی هستند.

 باقری افزود: درآمد ورود هر گردشگر داخلی به استان حدود ۳۵ هزار تومان است و به ازای هر گردشگر خارجی حدود هزار تا ۱۵۰۰ دلار ارز وارد کشور می‌شود.

وی اقتصاد گردشگری را یک اقتصاد پویا و یکی از اقتصادهای پایدار دنیا دانست و عنوان کرد: از کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را داشته باشند با ارائه تسهیلات حمایت می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بحث واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی از دستگاه‌های پیشتاز استان بودیم، گفت: چند پروژه گردشگری از محل اعتبارت صندوق توسعه ملی در حال ساخت داریم که در یکی دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

باقری به مهم‌ترین اقدامات برای معرفی استان اشاره و بیان کرد: اجرای جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره کوچ عشایر از جمله این اقدامات است که در تیرماه امسال برگزار شد.

وی از برگزاری شب فرهنگی استان در برج میلاد خبر داد و گفت: این برنامه دوشنبه شب ۸ مردادماه با حضور هنرمندان هم‌استان و با نمایش آیین‌های سنتی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد حمایت از استارتاپ‌ها، ایده‌های خلاقانه یا شتاب‌دهنده‌ها را که به تولید شغل کمک می‌کند از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی این اداره‌کل عنوان کرد و گفت: از ایده‌ها و طرح‌های همه کسانی که ایده دارند و می‌توانند به معرفی استان، جذب گردشگر و ایجاد شغل کمک کنند استقبال می‌کنیم.

 

باقری با بیان اینکه یکی از پتانسل‌های خوب استان در حوزه گردشگری بحث غذاهای سنتی است، اظهار کرد: در این راستا، جشنواره غذا در سطح ملی و منطقه‌ای، شهریورماه امسال به میزبانی یاسوج برگزار می‌شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.