دات نت نیوک
پنجشنبه ، 24 آبان 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

در بازدید مسئولان از روستای کریک مطرح شد:بهره‌برداری فاز نخست کمپینگ گردشگری روستای کریک

 در بازدید مسئولان از روستای کریک مطرح شد:بهره‌برداری فاز نخست کمپینگ گردشگری روستای کریک
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر درکهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در دولت تدبیر امید زیر ساخت های خوبی برای رونق صنعت گردشگری در استان احداث شده است اظهارکرد:در همه شهرستانهای استان زیر ساختهای لازم برای رفاه حال مردم و گردشگران یا ...

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به همراه نادیا صداقت سرپرست فرمانداری دنا عصر دیروز جمعه 29تیرماه 1397 از کمپینگ گردشگری روستای کریک در شهرستان دنا بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان،  محمود باقری در این بازدید با اشاره به اینکه فاز نخست کمپینگ گردشگری روستای کریک در شهرستان دنا  به بهره برداری رسیده است گفت: فاز نخست این پروژه شامل سکو های نشینمن و روشنایی تکمیل شده  و برای گردشگران و مسافران قابل استفاده است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر درکهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در دولت تدبیر امید زیر ساخت های خوبی برای رونق صنعت گردشگری در استان احداث شده است اظهارکرد:در همه شهرستانهای استان زیر ساختهای لازم برای رفاه حال مردم و گردشگران یا احداث شده و یا در حال احداث است.

باقری پیشرفت فیزیکی کمپینگ گردشگری روستای کریک در شهرستان دنا 65درصد عنوان کرد وافزود: تا کنون در این پروژه چهارصد و بیست میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای افتتاح کامل این پروژه حدود پانصد میلیون تومان دیگر نیاز است تصریح کرد: تلاش داریم  در صورت تخصیص  اعتبار تا پایان سال 1397این پروژه به صورت کامل افتتاح شود.

وی احداث سکوهای نشینمن،سرویس بهداشتی،محوطه سازی و ایجاد روشنایی را از مهم ترین امکانات این کمپینگ گردشگری عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین حمایت از ایجاد خانه های بوم گردی را یکی از برنامه های این اداره کل اعلام کرد و افزود:  کریک قابلیت خوبی برای بومگردی دارد که مردم باید از فرصتی که دولت ایجاده نموده به نحو احسنت استفاده کنند.

باقری گفت :به متقاضیان ایجاد بوم گردی  در روستاهای  کهگیلویه وبویراحمد از 500 میلیون ریال تا یک میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد برای تبدیل شدن به خانه های بومگردی و گردشگری پرداخت خواهد شد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.