دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

تولیدات صنایع دستی سادات محمودی به طور مستقیم به بازار عرضه می شود

تولیدات صنایع دستی سادات محمودی به طور مستقیم به بازار عرضه می شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، معاون صنایع دستی استان وفرماندار شهرستان دنا از روستای رودشتی،دهستان سادات محمودی بازدید و مشکلات بافندهای صنایع دستی این بخش را ازنزدیک مورد بررسی قرار دادند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، معاون صنایع دستی استان وفرماندار شهرستان دنا از روستای رودشتی،دهستان سادات محمودی بازدید و مشکلات بافندهای صنایع دستی این بخش را ازنزدیک مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان ،محمود باقری عصر دیروزشنبه 23تیرماه 1397در این بازدید با اشاره به قابلیت های صنایع دستی در دهستان سادات محمودی گفت: در سادات محمودی شهرستان دنا حدود ۷۰ درصد زنان در امر تولید صنایع‌دستی مشغول هستند.

وی با بیان اینکه به دنبال تولید همراه با اشتغال با هدف صادارت صنایع دستی در روستاهای استان هستیم اظهارکرد:در روستای رودشتی سادات محمودی دوره آموزشی صنایع دستی همراه با تولید راه اندازی شده است.

عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری درکهگیلویه وبویراحمد،دست بافت های زنان سادات محمودی را با کفیت عنوان کرد و افزود: متاسفانه سود حاصل از دست بافت های زنان این دهستان در جیب دلالان خواهد رفت و  دنبال این هستیم تا تولیدات این منطقه را به صورت مستقیم به بازار فروش داخلی و خارجی ارائه دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد : صنایع‌دستی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد نقش مهمی در اشتغال‌زایی در این مناطق دارد.

باقری در ارتباط با نقش صنایع‌دستی در روند توسعه و رونق اقتصادی کشور افزود: توسعه کشور نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بالقوه تمامی بخش‌ها اعم از کشاورزی، صنعت، حمل و نقل، انرژی، تجارت خارجی، گردشگری و به ویژه صنایع‌دستی است.

وی با بیان اینکه اشتغال‌زایی یکی از مشکلات فراروی هر جامعه است، تصریح کرد: از آنجا که بیکاری معضلات عظیم اقتصادی و اجتماعی به همراه دارد، بنابراین توجه به رفع این مشکل در رأس برنامه‌های اقتصادی دولت‌ تدبیر و امید قرار دارد.

برپایه این گزارش،در پایان این دیدار مقررشد با همکاری دهیاری روستای رودشتی کارگاه تولیدی صنایع دستی به همت میراث فرهنگی استان در رودشتی احداث شود تا تولیدات صنایع دستی این روستا به طور مستقیم به بازار فروش عرضه شود.

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.