دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

10 کارگاه صنایع دستی در بویراحمد افتتاح شد

 10 کارگاه صنایع دستی در بویراحمد افتتاح شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برپایی و افتتاح ۱۰ کارگاه تولیدی صنایع دستی در شهرستان بویراحمد به مناسبت هفته صنایع دستی خبر داد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و ...

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برپایی و افتتاح ۱۰ کارگاه تولیدی صنایع دستی در شهرستان بویراحمد به مناسبت هفته صنایع دستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، محمود باقری صبح امروز 27خرداد ماه 1397در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته صنایع دستی، سه کارگاه تولیدی صنایع دستی به نمایندگی از 10 کارگاه در شهرستان بویراحمد افتتاح شد.

 

وی با بیان اینکه مناسبت هفته صنایع دستی سه کارگاه تولیدی در زمینه لباس‌های محلی، سنگ‌های تزئینی و تولید گلیم و صنایع داری به نمایندگی از 10 کارگاه در سطح شهرستان بویراحمد افتتاح شد، افزود: این کارگاه ها از سری طرح‌های اقتصاد مقاومتی بوده که برای حمایت از تولید ملی راه اندازی شدند.

 

باقری افزود: با توجه به اینکه در سالی هستیم که با عنوان "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری شده، وظیفه داریم به کسانی که بخواهند در راستای اقتصاد مقاومتی و عمل به شعار سال فعالیت کنند، کمک کنیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مواد اولیه این کارگاه های صنایع دستی از استان تامین می‌شود و هیچ وابستگی به خارج ندارند، بنابراین باید به جد حمایت شوند تا در بحث اشتغال و درآمدزایی مثمر ثمر واقع شوند.

 

باقری با بیان اینکه تاکنون 641 پرونده با اعتبار 21 میلیارد تومان به کارگروه اشتغال روستایی معرفی کرده‌ایم، عنوان کرد: از این تعداد تاکنون 215 طرح با اعتبار هفت میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی و تایید شده‌اند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.