دات نت نیوک
پنجشنبه ، 24 آبان 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

از حافظان میراث‌فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد/تصاویر

از حافظان میراث‌فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد/تصاویر
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد، عصر روز دوشنبه ۳۱اردیبهشت ۹۷ با حضور  محمود باقری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان،شفیعی معاون میراث فرهنگی استان،سرهنگ ط...

به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها از حافظان میراث‌فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد عصر روز دوشنبه ۳۱اردیبهشت ماه در سالن اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری تجلیل شد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد، عصر روز دوشنبه ۳۱اردیبهشت ۹۷ با حضور  محمود باقری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان،شفیعی معاون میراث فرهنگی استان،سرهنگ طاهری فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و دیگر مسئولان استانی ازحافظان میراث‌فرهنگی تجلیل شد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  کهگیلویه و بویراحمددر این مراسم با تبریک هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها اظهار کرد: سرزمین کهگیلویه و بویراحمد دارای آثار و بناهای تاریخی زیادی است .

محمود باقری افزود:نباید به سود جویان اجازه دهیم که میراث تاریخی که متعلق به مردم است و جزیی از انفال است دست درازی کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرقته در حوزه میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد پایگاه ملی در بافت قدیم دهدشت یک رویداد بزرگ برای احیا و حفاظت بیشتر از این شهر تاریخی است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: برای ایجاد این پایگاه ملی در دهدشت پیگریهای زیادی را از طریق  سازمان میراث فرهنگی کشور انجام دادیم تا بتوانیم در دولت تدبیر و امید خدمات خوبی را به مردم شهرستان کهگیلویه ارائه دهیم.

باقری با تأکید بر اینکه میراث فرهنگی یعنی تاریخ و هویت یک ملت، عنوان کرد: موزه‌ها به عنوان تبلور اراده بوده که به شکل اشیاء جمع‌آوری شدند و می‌توان آن‌ها را به فرزندان خود در قالب فرهنگ انتقال داد.

 

باقری بیان کرد: اشیاء یک موزه، گذشته مردم هستند که نشان از فرهنگ پیشینیان است.

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.