دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

مردم از تسهیلات ارزان قیمت دولت برای اشتغالزایی صنایع دستی و گردشگری استقبال کنند

مردم از تسهیلات ارزان قیمت دولت برای اشتغالزایی صنایع دستی و گردشگری استقبال کنند
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه بویراحمد، محمود باقری با بیان اینکه ۳۰نوع رشته صنایع دستی در استان داریم اظهار کرد:سیاه چادر بافی ،چرم دوزی ، سنگ های تزئینی ،سفال، گلیم بافی از مهم ترین...

 

مدیرکل میرا ث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان شامگاه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز با اشاره به اینکه صنایع دستی در کهگیلویه وبویراحمد از قدیم با مردم بوده است گفت:صنایع دستی از قدیم نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره مردم داشته است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه بویراحمد، محمود باقری با بیان اینکه ۳۰نوع رشته صنایع دستی در استان داریم اظهار کرد:سیاه چادر بافی ،چرم دوزی ، سنگ های تزئینی ،سفال، گلیم بافی از مهم ترین صنایع دستی استان است.

 

وی با بیان اینکه به دنبال تولید انبوه و با کفیت صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد هستیم تصریح کرد:تلاش کردیم با آموزش الگو سازی  مناسب صنایع دستی اشتغال پایداری را در این  حوزه ایجاد کنیم.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان با بیان اینکه امروزاستفاده از تسهیلات ارزان قیمت  فرصت خوبی را برای اشتغال زایی مردم فراهم کرد است ابراز داشت: تا کنون کارگاهای صنایع دستی با تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال زایی مردم در شهرستانهای استان فعال شده است.

 

 

عضو کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری در کهگیلویه بویراحمد با اشاره به اقدامات خوب دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه صنایع دستی همراه با اشتغال زایی در استان افزود:در سال ۹۲ فقط ۵کارگاه صنایع دستی وجود داشت که با تلاش شبانه روزی این تعداد را در سال ۹۵ به ۶۶کارگاه و در پایان سال ۹۶ این تعداد به ۱۰۰کارگاه  رسیده است.

 

باقری احیای کارگاه رنگرزی در استان را از دیگر اقدامات خوب دولت در استان ب عنوان کرد و گفت :این کارگاه با حمایت بخش خصوصی در روستاهای هدف صنایع دستی مثل کاکان،گچساران و سادات محمودی ایجاد شده است.

 

 

عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه روستاها می توانند اشتغال زایی خوبی داشته باشند گفت:دولت تدبیر و امید با هدف اشتغال زایی روستا ها ،توانمند سازی روستاها و عشایر و جلوگیری از مهاجرت ۲۱۴میلیارد تومان اعتبار به استان ابلاغ شده کرده است  که در همین راستا از اسفند ماه سال قبل طرح های اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی وگردشگری را به کار گروه اشتغال استانداری معرفی شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه بویراحمد بااشاره به اینکه سهم دو حوزه صنایعدستی وگردشگری از این اعتبار بیش از 42میلیارد تومان است اظهار کرد: از این 42میلیارد تومان ۲۱میلیارد در حوزه گردشگری و ۲۱میلیارد صنایع دستی تسهیلات پرداخت می شود.

 

 

باقری با بیان اینکه طرح های بزرگی در حوزه صنایع دستی و گردشگری  به کار گروه اشتغال استان معرفی شده است گفت:تا کنون 4ملیارد و300میلیون تومان   در حوزه صنایع دستی و۹میلیارد  تومان در حوزه گردشگری طرح مصوب شده است.

وی گفت:دهیاران،فرماندارانو دیگر مسولین به مردم اطلاع رسانی کنند تا مردم از فرصت خوبی که دولت برای اشتغالزایی مهیا کرده است استفاده کنند.

 

 

دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به این گردشگری در سند آمایش یکی از محور های توسعه است گفت:استان ظرفیت بالایی در توسعه گردشگری دارد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان گفت:مناظر طبیعی،آداب رسوم ،غذاهای سنتی ،چهل هکتار از محوطه تاریخی دهدشت بیش از ۲۰۰۰اثر تاریخی از پتانسیل های گردشگری کهگیلویه وبویراحمد است.

 

باقری گفت: کهگیلویه وبویراحمدسرزمین چهارفصل و مکان خوبی برای گردشگران داخلی وخارجی است.

 

وی با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری به استان  ۱۳میلیارد برای میراث فرهنگی مصوب شده بود که توانستیم 11میلیارد تومان  از این مبلغ راجذب کنیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه بویراحمد ۸میلیاردتومان از این اعتبار برا ی ایجاد چهارپارک اسکان در استان و ۳میلیارد  دیگر برای موزه استان اختصاص  داده شده است.

 

وی همچنین گفت در ایام نوروز حدود به دومیلیون گردشگر از استان بازدید کردند.

 

 باقری  همچنین از آغاز طرح جامعه گردشگری استان به دستور استاندار استان خبرداد و گفت:با تدوین طرح جامعه گردشگری آینده این صنعت در استان درخشان خواهد بود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.