دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

اختصاص 20میلیارد تومان اعتبار به اشتغال زایی گردشگری و صنایع دستی استان

اختصاص 20میلیارد تومان اعتبار به اشتغال زایی گردشگری و صنایع دستی استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان ،مدیرکل سرمایه گذاری استانداری استان در این نشست با اشاره ظرفیت های کهگیلویه بویراحمد در زمینه گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: دراین زمینه ها بخوبی می توان در ر...

کارگروه کمیته فنی اشتغال استان  صبح امروز شنبه 28بهمن ماه با حضور مدیرکل سرمایه گذاری استانداری کهگیلویه بویراحمد و دستگاهای اجرایی عضو کار گروه و نمایندگان بانک های استان در اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با موضوع پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گردشگری و صنایع دستی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان ،مدیرکل سرمایه گذاری استانداری استان در این نشست با اشاره ظرفیت های کهگیلویه بویراحمد در زمینه گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: دراین زمینه ها بخوبی می توان در روستاها شغل ایجاد کرد.

سید حشمت الله صمیمی دوست با بیان اینکه دولت اعتبارات خوبی را برای اشتغال زایی در روستاها تخصیص داده است تصریح کرد:20میلیارد تومان برای اشتغال زایی در حوزه های صنایع دستی وگردشگری تسهیلات اختصاص داده شده است.

وی گفت: از این میزان اعتبار ده میلیارد تومان در حوزه صنایع دستی و ده میلیارد تومان در حوزه گردشگری تسهیلات پرداخت می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات خوب دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال زایی در روستاها گفت:پرداخت تسهیلات اشتغال زایی منوط به ایجاد شغل دائم است.

محمود باقری با قری با بیان اینکه از کل تسهیلات اشتغال زایی ده درصد به حوزه صنایع دستی  و ده درصد به حوزه گردشگری اختصاص داده شده است تصریح کرد: با این اعتبار می توان شغل های خوبی در زمینه های بوم گردی ،واحد های اقامتی ،مجتمع های رفاهی و گردشگری ،کار گاهای تولیدی صنایع دستی در ورستاهای کهگیلویه بویراحمد ایجاد کنیم.

عضو کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری در کهگیلویه بویراحمد گفت: این تسهیلات فقط برای روستائیان نسیت و شهرهای زیر ده هزار نفر جمعیت هم می توانند از این تسهیلات برای اشتغال زایی استفاده کنند.

باقری با بیان اینکه هر گونه پرداخت تسهیلات در حوزه گردشگری و صنایع دستی باید با مجوز اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری پرداخت شود اظهار کرد:تلاش داریم تا با نظارت مستمر بر پرداخت تسهلات پرداخت شده شغل های دائم برای مردم کهگیلویه وبویراحمد فراهم سازیم.

مدیرعامل صندوق کار افرینی امید استان نیز در این نشست با بیان ایکنه این صندوق امادگی پرداختتهسلات برای اشتغال زایی در روستاهای استان را دارد گفت: کمیته فنی اشتغال زایی استان باید به طرح های خرد نگاه ویژه ای داشته باشند.

ارسلان حسن پور گفت: نباید اجازه دهیم عده ای به بهانه ایجاد طرح ای کلان تخسلات اشتغال زایی را در جاهای دیگر استفاده ککند.

وی با بیان اینکه طرح های خرد اشتغال زایی خوبی را در کهگیلویه بویراحمد ایجاد می کند تصریح کرد: با راه اندازی طرح های مانند نانوایی چند منظوره درروستاها هم به اقتصاد روستایی کمک می کند و هم اشتغال زایی خوبی را به همراه دارد.

 

 

 

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.