دات نت نیوک
پنجشنبه ، 24 آبان 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

اداره‌کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد پیشرو در مشارکت با بخش خصوصی

اداره‌کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد پیشرو در مشارکت با بخش خصوصی
وی با بیان اینکه عمده مشکلات ما در حوزه زیرساخت‌های گردشگری بود، افزود: احداث چهار پارک اسکان در شهرهای یاسوج، دهدشت، گچساران و سی‌سخت یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما بود که با بهره‌برداری از این فضاها تا حد...

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون سه پروژه گردشگری استان به بخش خصوصی واگذار شده و تا پایان امسال نیز چهار پروژه دیگر واگذار می‌شود که از این لحاظ در مشارکت و همکاری با بخش خصوصی در بین ‌ادارات کل استان پیشرو هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری شامگاه دوشنبه 16 بهمن ماه در برنامه زنده نگاه روز از شبکه استانی دنا به پروژه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ایام دهه مبارک فجر اشاره کرد و اظهار داشت: امروز یک دفتر خدمات مسافرتی در شهر یاسوج افتتاح کردیم و چند کارگاه صنایع دستی نیز در همین ایام افتتاح می‌شود.

 

وی با بیان اینکه عمده مشکلات ما در حوزه زیرساخت‌های گردشگری بود، افزود: احداث چهار پارک اسکان در شهرهای یاسوج، دهدشت، گچساران و سی‌سخت یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما بود که با بهره‌برداری از این فضاها تا حدود زیادی مشکل اسکان گردشگران مرتفع می‌شود.

 

دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مهم‌ترین پارک اسکان در شهر یاسوج در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و امیدواریم بعد از ایام‌الله دهه فجر و حداکثر تا پایان اردیبهشت‌ماه افتتاح شود.

 

باقری بیان کرد: پارک اسکان گچساران نیز پیشرفت خوبی داشته و احتمالا بعد از دهه فجر آماده بهره‌برداری می‌شود و دو پارک اسکان دیگر در شهرهای دهدشت و سی‌سخت نیز حداکثر تا اردیبهشت‌ماه آماده افتتاح می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه تلاش کردیم زیرساخت‌های گردشگری استان را در قالب 20 پروژه دیگر آماده یا تکمیل کنیم، گفت: اردوگاه رفاهی گردشگری چشمه بلقیس یکی از مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی ما بود که امسال حدود 500 میلیون تومان برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این پروژه هزینه کردیم و امکانات خوبی برای رفاه گردشگران در آن پیش‌بینی شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اردوگاه‌های تنگ ماغر و تنگ سولک در بهمئی، اردوگاه آبشار کمر دوغ در کهگیلویه، دشتک دیل در گچساران، اردوگاه رفاهی گردشگری کریک در شهرستان دنا و اردوگاه رفاهی خهکلون در شهرستان بویراحمد را از دیگر پروژه‌های زیرساختی این اداره‌کل عنوان کرد.

 

باقری با بیان اینکه با ایجاد زیرساخت‌ها تلاش کردیم مشکلات و آسیب‌ها را به حداقل برسانیم، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که همواره مطرح بود بحث سرویس بهداشتی بود که هم‌اکنون حدود 100 چشمه در دست افتتاح است.

 

وی به پروژه موزه یاسوج اشاره داشت و عنوان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 2750 متر احداث شده، ساختمان آن به لحاظ فیزیکی کاملا آماده است و سالن آمفی تئاتر و سالن نمایش آن نیز در حال تکمیل است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تمام امکانات لازم در این فضا پیش‌بینی شده و در کنار آن نیز فضاهایی مانند مجتمع تفریحی گردشگری آزادی باقری وجود دارد که می‌تواند به جذب گردشکر کمک کند، ابراز کرد:  تلاش داریم حداکثر تا اردیبهشت‌ماه سال 97 و در هفته میراث فرهنگی به طور 100 درصد از این پروژه بهره‌برداری کنیم.

 

باقری به پروژه پارک آبی یاسوج اشاره داشت و گفت: این پروژه پیشرفت بالای 45 درصد دارد،  فقط نصب تجهیزات آن و یک نمای ظاهری باقی مانده که قول می‌دهیم در سه ماهه اول سال 97 بتوانیم از این مجموعه بهره‌برداری کنیم.

 

وی در مورد پروژه هتل چهار ستاره یاسوج نیز گفت: از اعتبارات صندوق توسعه ملی 11.5 میلیارد برای این پروژه اعتبار گرفتیم و 10 میلیارد دیگر نیاز است که با درخواستی که از سازمان میراث فرهنگی، صندوق توسعه ملی و بانک عامل برای تأمین این اعتبار داشتیم با پیگیری‌های لازم مصوبه بانک را اخذ کرده و منتظر مصوبه صندوق هستیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی فضاهای گردشگری در اختیار ما نیستند، اظهار کرد: به عنوان مثال از هزار هکتارِ پارک جنگلی فقط هفت هکتار در دست اداره‌کل میراث فرهنگی است که در سال‌های 95 و 96 توانستیم حدود هشت سوئیت در این فضا احداث کنیم.

 

باقری با اشاره به اینکه مابقی فضای پارک جنگلی یاسوج در اختیار شهرداری و اداره کل منابع طبیعی است، گفت: در آخرین تصمیمی که در سطح کلان گرفته شد این پروژه باید برای ایجاد یک مجتمع رفاهی و تفریحی به شرکت نفت واگذار شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.