دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

معاون میراث فرهنگی استان خبرداد:بازدید رایگان از موزه یاسوج به مناسبت دهه فجر

معاون میراث فرهنگی استان خبرداد:بازدید رایگان از موزه یاسوج به مناسبت دهه فجر
شفیعی افزود: هدف مسوولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از این اقدام علاوه بر گرامیداشت  سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،معرفی هر چه بیشتر موزه یاسوج و اشیای باستانی و تاریخی موجود...

 

 

معاون میراث فرهنگی ،اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد از بازدید رایگان  موزه یاسوج برای عموم مردم در ایام دهه فجر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان،مسعود شفیعی امروز یکشنبه 15بهمن ماه 1396 در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: ادامه داد: این اقدام همزمان با سراسر کشور با هدف بزرگداشت ایام دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در استان ایلام نیز انجام می شود.

شفیعی افزود: هدف مسوولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از این اقدام علاوه بر گرامیداشت  سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،معرفی هر چه بیشتر موزه یاسوج و اشیای باستانی و تاریخی موجود در آن به آحاد مختلف مردم استان است.

 وی بیان کرد: درموزه یاسوج 301شیء برای بازدید عموم ومربوط به دوره های پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی در طبقه دوم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  شهرستان بویراحمدواقع در بلوار امام خمینی (ره) یاسوج - خیابان گلستان چهار قرار دارد.

عضو انجمن میراث فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد، قدیمی ترین این اشیاء را مربوط به دوره نوسنگی و جدیدترین را مربوط به دوران قاجار عنوان کرد.

معاون میراث فرهنگی استان تصریح کرد: تاکنون 59 اثر میراث معنوی این استان شامل صنایع دستی و آیین ها و سنت های مردم کهگیلویه و بویراحمد به ثبت ملی رسیده است.

وی بیان کرد: 691 اثر غیرمنقول در کهگیلویه و بویراحمد شامل تپه‌ها، حمام‌ها، محوطه‌ها و گورستان‌های تاریخی تاکنون ثبت ملی شده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با 713 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد. این استان بیش از 16 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.