دات نت نیوک
جمعه ، 27 مهر 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

کمپین صادرات خرده فروشی با محوریت صنایع دستی درکهگیلویه وبویراحمد آغاز بکار کرد

کمپین صادرات خرده فروشی با محوریت صنایع دستی درکهگیلویه وبویراحمد آغاز بکار کرد
کمپین تخصصی صادرات صنایع دستی با محوریت خرده فروشی با حضور فعالان صنایع دستی استان آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان،معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل ، میراث فرهنگی،صنایع دستی  و گردشگری  کهگیلویه وبویراحمد  سه شنبه عصر 12دی ماه 1396در مراسم آغاز به کار این کمپین با اشاره به ظرفیت های صنایع دستی در استان اظهار کرد: بیش از13هزار هنرمند صنایع دستی در کهگیلویه وبویراحمد شناسایی شده است.

پریسا راد با بیان اینکه تاکنون در 30 رشته صنایع ‌دستی در این استان پروانه تولید صادر شده است تصریح کرد: سالانه نیز بیش از 300 پروانه تولید صادر برای هنرمندان صنایع دستی در استان صادرمی شود.

وی افزود: هدف از تشکیل این همایش و کمپین شناسایی نقاط ضعف و قوت، معرفی توانمندی‌های داخلی و حمایت از تولید و هنرمندان و صنعتگران استان است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل ، میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری  کهگیلویه وبویراحمد نداشتن برند، بسته بندی نامناسب، استاندارسازی، بازاریابی و تبلیغات، آشنا نبودن هنرمندان و صنعتگران استان با بازار‌های جهانی و گمرک از عمده موانع و چالش‌های پیش روی صادرات صنایع دستی عنوان کرد.

در این همایش سالاری یکی از هنرمندان صنایع دستی به نمایندگی از سایر هنرمندان و صنعتگران استان مشکلات پیش روی صنایع دستی از جمله نبود بانک اطلاعاتی جامع در زمینه صادرات و آشنا نبودن هنرمندان استان با قوانین بازار‌ها و گمرک‌های کشور‌های خارجی را مطرح و خواستار رفع این موانع شد.

 

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.