دات نت نیوک
دوشنبه ، 31 اردیبهشت 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

غرفه‌های صنایع دستی در ورودی شهر یاسوج برپا شد

غرفه‌های صنایع دستی در ورودی شهر یاسوج برپا شد
غرفه‌های صنایع دستی به مناسبت تعطیلات نوروزی در ورودی شهر یاسوج برپا شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، با حضور مسؤولان استان کهگیلویه و بویراحمد غرفه‌های صنایع دستی به مناسبت تعطیلات نوروزی در ورودی شهر یاسوج افتتاح شد.
این غرفه‌ها در ورودی شهر یاسوج و در فلکه جهاد قرار دارند که صنایع دستی و همنچنین غذاهای محلی و سنتی شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد را در معرض دید عموم قرار می‌دهند و مسافران و گردشگران می‌توانند از این غرفه‌ها خریداری کنند.
در کنار این غرفه‌ها سیاه‌چادرهایی هم وجود دارد که سوغات محلی شهرستان بویراحمد را عرضه می‌کنند و در این غرفه‌ها دست بافته‌های مردم استان شامل گلیم و گبه و جاجیم و گچمه و همچنین برخی دیگر از صنایع دستی به معرض نمایش در می‌آید.
محمود باقری روز یکشنبه در آیین گشایش نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی و ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: حوزه صنایع دستی استان دارای قابلیت های چشمگیری است و در راستای ایجاد اشتغال و درآمدزایی هر چه بیشتر در این بخش اقدام های لازم توسط مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان انجام می شود.
وی افزود که مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه علاوه بر خدمات رسانی مطلوب به گردشگران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد شامل معرفی محصولات صنایع دستی، ایجاد انگیزه هر چه بیشتر بین هنرمندان صنایع دستی، کمک به فروش تولیدات صنایع دستی و سهولت دسترسی مسافران به صنایع دستی و سوغات محلی استان است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بویراحمد نیز گفت که این نمایشگاه دارای ۲۰ غرفه بوده و محصولات صنایع دستی شامل گلیم، جاجیم، گچمه، جاقرآنی، چرم دوزی، معرق کاری، سفال، عروسک سازی، البسه محلی، میخک و میلو به همراه سوغات محلی عسل، گردو، سیب خشک، کشمش و آلوچه در آن در معرض دید عموم قرار گرفته است.
محمد حسین زاده اظهار داشت: مکان برپایی این نمایشگاه فلکه جهاد یاسوج، ورودی این شهر از سمت اصفهان بوده و تا ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۶ نیز به طور شبانه روزی آماده بازدید عموم مردم و گردشگران نوروزی است.
وی افزود که از امروز تا ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۰ هزار بروشور شامل نقشه، سی.دی، کاتالوگ و کتابچه بین گردشگران نوروزی شهرستان بویراحمد توزیع می شود.
حسین زاده بیان کرد: تمامی مسافران نوروزی مراجعه کننده به نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی و ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بویراحمد در ورودی شهر یاسوج می توانند برنامه نرم افزار جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد را دریافت و از آن استفاده کنند.
وی عنوان کرد: این نرم افزار ار طریق بلوتوث قابل نصب بر روی گوشی های تلفن همراه است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.