دات نت نیوک
دوشنبه ، 31 اردیبهشت 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

گذری به مدرسه تاریخی و ماندگار امام خمینی(ره) گچساران

   گذری به مدرسه تاریخی و ماندگار امام خمینی(ره) گچساران
وی با اشاره به اینکه این مدرسه از سوی وزارت آموزش و پرورش ثبت ملی شده، عنوان کرد: در حال حاضر میراث فرهنگی استان با پیگیری پرونده‌ها و نقشه‌های مدرسه در تلاش است که این مدرسه را به اسم امام خمینی(ره) ثبت ملی، تاریخی و مع...
معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدرسه امام خمینی(ره) شهر دوگنبدان تنها مدرسه ماندگار این استان است که تلاش برای ثبت ملی آن در دستور کار مسئولان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کهگیلویه و بویراحمد، مسعود شفیعی، معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد امروز، ۱۱ اسفندماه اظهار کرد: مدرسه ولایت شهر دوگنبدان که ۷۰ سال پیش ساخته شده محل تحصیل ۱۰ شهید دفاع مقدس و پنج نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های مختلف شورای اسلامی است.

ترتیب اسامی مدرسه
وی افزود: این مدرسه در تاریخ خود به نام‌های منوچهری، امیرکبیر، دکتر شریعتی، امام خمینی(ره) و ولایت نامگذاری شده است.مدرسه ولایت شهر دوگنبدان تنها مدرسه ماندگار این استان است که تلاش برای ثبت ملی آن در دستور کار مسئولان قرار دارد.

اعلام شاخصهای برتری مدرسه
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد قدمت و سابقه آموزشی بیش از نیم قرن، داشتن اعتبار و پیشینه درخشان علمی، فرهنگی و تاریخی در سطح ملی و بین‌المللی، رعایت معماری بومی و محلی و انطباق فضای فیزیکی مدرسه با شاخص‌های سازمان میراث فرهنگی، موقعیت مناسب جغرافیایی و امکان توسعه مدرسه با توجه به موقعیت منطقه را از جمله شاخص‌های ثبت ملی و معنوی این مدرسه اعلام کرد.

توضیحاتی درمورد بنای مدرسه
شفیعی تصریح کرد: دبیرستان دارای معماری خاص و منحصر به‌فردی بود که مسئولین دبیرستان از اتاق مدیریت دبیرستان قادر بودند تا همه کلاس‌ها و فضای دبیرستان را رصد نموده و تحت نظارت خود داشته باشند. 

وی با اشاره به اینکه این مدرسه از سوی وزارت آموزش و پرورش ثبت ملی شده، عنوان کرد: در حال حاضر میراث فرهنگی استان با پیگیری پرونده‌ها و نقشه‌های مدرسه در تلاش است که این مدرسه را به اسم امام خمینی(ره) ثبت ملی، تاریخی و معنوی کند.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: معماری طرح مدرسه همانند کاروان‌سراهای قدیم بوده که شامل یک حیاط مرکزی و کلاس‌ها دور این حیاط ساخته شدند.

امکانات و تجهیزات
شفیعی داشتن زمین ورزشی اختصاصی، ۱۶ کلاس درس، سرویس‌های بهداشتی، آبدارخانه و سالن آمفی‌ تئاتر(نمایش) را از جمله امکانات مدرسه ذکر کرد. 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.