دات نت نیوک
دوشنبه ، 31 اردیبهشت 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

رئیس میراث فرهنگی چرام:هر خشت بنای امامزاده علی(ع)سند هویت ملی و دینی ماست

رئیس میراث فرهنگی چرام:هر خشت بنای امامزاده علی(ع)سند هویت ملی و دینی ماست
رئیس میراث فرهنگی چرام یا اشاره به موضوع مهم که دغدغه همه مسئولان سازمان گردیده تصریح کرد:موضوع بنای مقدس و تاریخی امامزاده علی(ع) که از بناهای شاخص جنوب کشور می باشد و از سال ۶۲تاکنون بوسیله سازمان میراث فزهنگی مرمت و احیا شده مت...

 رئیس میراث فرهنگی چرام گفت:خشت به خشت بنای امامزاده علی(ع)سند هویت ملی و مذهبی ماست و هرکس در هر لباس و مقامی به این بنای منحصر به فرد تاریخی ،آسیبی برساند با قاطعیت برخورد می کنیم.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان به نقل از سایت خبری صبح خرد(جمانیوز) از چرام،قاسم قائدی در نشست مشترکی با حضور دادستانی چرام ضمن تقدیر از از توجه ویزه دادستان محترم به موضوع میراث فرهنگی بیان کرد:آثار تاریخی شهرستان چرام قریب به ۴۰۰تا بوده که تعدادی از آنها  در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

وی تصریح کرد:آثار شاخص شهرستان چرام شامل بنای مقدس امامزاده علی(ع)سادات که در سال ۵۳در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و از دیگر آثار می توان قلعه های تاریخی تل گرد،عزیزی،گرگیو و محوطه های تاریخی کمبوس بناری ،آرندفشیان،مندان و همچنین تپه های تاریخی شیخون و زیر بازار امیرولی می باشد.

 قائدی با اشاره  به برخی از حفاری های غیرمجاز  در شهرستان چرام گفت:ما در سال جاری علیه افرادیکه بصورت گروهی در بخش مندان و روستاهای گوشه سرفاریاب و نزدیک روستای بی بی رشیده اقدام به کاوش و حفاری غیرمجاز نموده بودند پرونده تشکیل و پس از اقامه دعوی ،محکوم به مجازات حبس ۲الی ۳سال شدند.

 وی  با تقدیر از قاطعیت دادستان محترم چرام در رسیدگی به جرائم حفاری های غیر مجاز گفت:با وجود محدودیت و محرومیت های مالی و امکانات اداری  کمبود پرسنل یگان حفاظت ،بحمدالله با هوشیاری پرسنل یگان حفاظت و همکاری نیروی انتظامی در سال جاری موفق عمل کردیم.

رئیس میراث فرهنگی چرام یا اشاره به موضوع مهم که دغدغه همه مسئولان سازمان گردیده تصریح کرد:موضوع بنای مقدس و تاریخی امامزاده علی(ع) که از بناهای شاخص جنوب کشور می باشد و از سال ۶۲تاکنون بوسیله سازمان میراث فزهنگی مرمت و احیا شده متاسفانه عده ای بدون توجه به مقررات و ضوابط سازمان ،دخل و تصرفی در این بنای ارزشمند داشته اند.

وی بیان کرد:ما بر علیه آنها در مراجع قضایی اقامه دعوی نموده ایم و اگر خشتی از این بنای مقدس و تاریخی خدشه ای به آن وارد شود با قاطعیت و بدون اغماض با هرشخصی در هرلباسی و مقامی که باشد با قاطعیت اقدام قانونی خواهیم کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.