دات نت نیوک
دوشنبه ، 31 اردیبهشت 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

26 کارگاه تولیدی صنایع دستی در سطح شهرستان بویراحمد افتتاح شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بالغ بر 57 کارگاه صنایع دستی را در سطح استان حمایت و فعال کرده‌ایم و تا اوایل سال 96 تعداد کارگاه‌های صنایع دستی استان به 120 مورد می‌رسد که ...


26 کارگاه تولیدی صنایع دستی در سطح شهرستان بویراحمد در آیینی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان در یاسوج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان  ، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد  در آیین افتتاح کارگاه‌های صنایع دستی شهرستان بویراحمد با اشاره به راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی یاسوج با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شرکت شهرک‌های صنعتی و صندوق کارآفرینی امید، گفت: یکی از آیتم‌هایی که در بحث کمک و حمایت از حوزه صنایع دستی داشتیم ایجاد یک بازار فروش همراه با تولید بود که راه‌اندازی این بازارچه تا حدودی زیادی در دستیابی به این هدف موثر است.

وی افزود: بازارچه‌هایی که تاکنون دایر می‌شد بازارچه‌های موقت بودند و این مورد نخستین بازارچه دائمی شهرستان بویراحمد است که امیدواریم بتوانیم در سایر شهرستان‌های استان نیز این بازارچه‌ها را راه‌اندازی کنیم تا به بحث تولید کمک کرده و دلگرمی و انگیزه بیشتری برای فعالان حوزه صنایع دستی باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بالغ بر 57 کارگاه صنایع دستی را در سطح استان حمایت و فعال کرده‌ایم و تا اوایل سال 96 تعداد کارگاه‌های صنایع دستی استان به 120 مورد می‌رسد که یک انقلاب در حوزه کارگاه‌های صنایع دستی استان محسوب می‌شود.
باقری بیان کرد: قبل از دولت تدبیر و امید سرجمع کارگاه‌های صنایع دستی استان 7 کارگاه بود که امروز با افتخار می‌گوییم 57 کارگاه تولیدی صنایع دستی در سطح استان داریم.
وی عنوان کرد: در کنار راه‌اندزای کارگاه‌های صنایع دستی در حوزه آموزش و ترویج و در حوزه‌های تکمیلی از جمله بحث‌های رنگرزی و ایجاد کارگاه‌های ریسندگی حمایت‌های لازم را داریم و در حال انجام کار هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بحث بهبافی یا تولید با کیفیت بالا و استانداردهای بالا هم فعالیت خود را آغار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم در بازارهایی که وجود دارد به ویژه در رقابت با سایر استان‌ها بتوانیم سهم خود را از بازارهای مختلف چه داخلی و چه خارجی بگیریم.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.