جمعه ، 02 تیر 1396  |  ثبت‌نام  |  ورود
28

26 کارگاه تولیدی صنایع دستی در سطح شهرستان بویراحمد افتتاح شد26 کارگاه تولیدی صنایع دستی در سطح شهرستان بویراحمد در آیینی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان در یاسوج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان  ، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد  در آیین افتتاح کارگاه‌های صنایع دستی شهرستان بویراحمد با اشاره به راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی یاسوج با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شرکت شهرک‌های صنعتی و صندوق کارآفرینی امید، گفت: یکی از آیتم‌هایی که در بحث کمک و حمایت از حوزه صنایع دستی داشتیم ایجاد یک بازار فروش همراه با تولید بود که راه‌اندازی این بازارچه تا حدودی زیادی در دستیابی به این هدف موثر است.

وی افزود: بازارچه‌هایی که تاکنون دایر می‌شد بازارچه‌های موقت بودند و این مورد نخستین بازارچه دائمی شهرستان بویراحمد است که امیدواریم بتوانیم در سایر شهرستان‌های استان نیز این بازارچه‌ها را راه‌اندازی کنیم تا به بحث تولید کمک کرده و دلگرمی و انگیزه بیشتری برای فعالان حوزه صنایع دستی باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بالغ بر 57 کارگاه صنایع دستی را در سطح استان حمایت و فعال کرده‌ایم و تا اوایل سال 96 تعداد کارگاه‌های صنایع دستی استان به 120 مورد می‌رسد که یک انقلاب در حوزه کارگاه‌های صنایع دستی استان محسوب می‌شود.
باقری بیان کرد: قبل از دولت تدبیر و امید سرجمع کارگاه‌های صنایع دستی استان 7 کارگاه بود که امروز با افتخار می‌گوییم 57 کارگاه تولیدی صنایع دستی در سطح استان داریم.
وی عنوان کرد: در کنار راه‌اندزای کارگاه‌های صنایع دستی در حوزه آموزش و ترویج و در حوزه‌های تکمیلی از جمله بحث‌های رنگرزی و ایجاد کارگاه‌های ریسندگی حمایت‌های لازم را داریم و در حال انجام کار هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بحث بهبافی یا تولید با کیفیت بالا و استانداردهای بالا هم فعالیت خود را آغار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم در بازارهایی که وجود دارد به ویژه در رقابت با سایر استان‌ها بتوانیم سهم خود را از بازارهای مختلف چه داخلی و چه خارجی بگیریم.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (141)
گروه خبر: صنایع دستی
کد خبر: 7463

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت