دات نت نیوک
دوشنبه ، 31 اردیبهشت 1397  |  ثبت‌نام  |  ورود

26 کارگاه تولید صنایع دستی دهه فجر در بویراحمد افتتاح می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد بیان کرد: این تعداد کارگاه‌ برای 250 نفر به طور مستقیم و برای 400 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌ ایجاد می ‌کند.

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد گفت که 26 کارگاه تولید صنایع دستی دهه فجر سال جاری در این شهرستان افتتاح و راه اندازی می شود.

 به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان ،محمد حسین زاده  اظهار داشت: این کارگاه ها وابسته به بخش خصوصی بوده و مجوزهای لازم را نیز از اداره میراث فرهنگی شهرستان بویراحمد دریافت کرده اند.
وی افزود که آیین افتتاح این تعداد کارگاه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد و دیگر مسئولان اجرایی شهرستان برگزار می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد بیان کرد: این تعداد کارگاه‌ برای 250 نفر به طور مستقیم و برای 400 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌ ایجاد می ‌کند.
حسین زاده عنوان کرد که هدف از ساخت و راه اندازی این تعداد کارگاه ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات صنایع دستی شهرستان بویراحمد در راستای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی ابراز داشت: این کارگاه ها در رشته های معرق کاری، گلیم بافی، لباس محلی، زیورآلات سنتی، چرم و گوهرتراشی هستند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد گفت که احیای رشته ‌های منسوخ شده صنایع دستی از مهمترین اولویت ‌های کاری این اداره است.
حسین زاده اظهار داشت: سال های گذشته اقدام های ارزنده ای برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی شهرستان بویراحمد انجام شده و مشکلات آنها نیز در حال پیگیری است.
وی افزود که اداره میراث فرهنگی بویراحمد برای ایجاد اشتغال و بهبود فضای کسب و کار در این شهرستان درصدد ساخت و راه اندازی کارگاه‌ های جدید صنایع دستی است.
هم اینک 46 کارگاه تولید صنایع دستی در شهرستان بویراحمد وجود دارد که از این تعداد حدود 40 مورد در سه سال و نیم دولت تدبیر و امید راه اندازی شده است.
اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این 46 کارگاه به ترتیب 450 و یکهزار نفر است.
امید است تا پایان سال 1396 تعداد کارگاه های تولید صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به افزون بر 80 مورد برسد.
بویراحمد با جمعیتی افزون بر 270 هزار نفر بزرگترین شهرستان کهگیلویه و بویراحمد است.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.