یکشنبه ، 10 اردیبهشت 1396  |  ثبت‌نام  |  ورود
16

درآمد گردشگری با اجاره خانه های روستایی

 درآمد گردشگری با اجاره خانه های روستایی

د

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد از روستای گردشگری کوخدان شهرستان دنا بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان ،محمود باقری در این بازدید با اشاره به اینکه یکی از بخش های اساسی توریسم و گردشگری، اکوتوریسم یا طبیعت گردی است اظهار کرد:. طبیعت بکر و زیبا و بعضاً منحصر به فرد روستای کوخدان  از پتانسیل بسیار بالایی جهت ترویج گردشگری برخوردار می باشد که علاوه بر تأثیر بر اقتصاد کلان کشور می تواند از طریق فروش صنایع دستی روستا و نیز مازاد محصولات روستائیان، در افزایش درآمد آنان نیز مؤثر باشد.

 

دبیر کار گروه گردشگری استان تصریح کرد: گردشگری روستایی نیز از جمله انواع گردشگری است که در دیگر کشورها از جذاب و سودآوری بسیاری برخوردار است.

 

وی افزود :کشور ایران و به ویژه استان کهگیلویه وبویراحمد در این زمینه پتانسیل های قابل توجهی دارد که در صورت توجه و بالفعل کردن آن، شاهد تحول جدی در روند توسعه گردشگری استان خواهیم بود.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بهره مندی از آثار فرهنگی - تاریخی، طبیعی و هنرهای سنتی متکی بر نظام جامع را از اهداف رونق روستاهای هدف گردشگری این استان عنوان کرد و گفت: معرفی و شناسایی روستاهای هدف گردشگری در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، در ایجاد اشتغال، جذب گردشگر و معرفی نقاط بکر سطح استان موثر است.

 

عضو کار گروه سرمایه گذاری استان با بیان اینکه حجم زیاد مسافران و گردشگران از روستاها متناسب با امکانات موجود نیست، افزود: از سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در این فرصت اقتصادی را داشته باشند به صورت جدی حمایت می شود.

 

جعفری یکی از ساکنین روستای کوخدان در بازدید مدیر کل میراث فرهنگی گفت:روستای کوخدان در شش ماه اول سال شاهد حضور گردشگران زیادی است.

 

وی افزود:در چند سال اخیر شاهد حضور چشم گیر گردشگران به این روستا بودیم که رونق اقتصادی خوبی را برای روستا فراهم ساخته است.

 

جعفری که از کشاورزان این روستا هم به حساب می امد تصریح کرد:در اوج حضور مسافران به این روستا هر خانه روسنتای در یک شب بالغ بر 200هزا رتومان اجاره داده می شود .

 

وی بیان کرد:با حضور مسافران به این منطقه هم زنان دست بافت های خود را می فروشد ،هم باغ دارن محصولات باغی خود را و هم خانه های قدیمی مجدد احیا و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 بر پایه این گزارش  روستای  کوخدان از چشمه ها و طبیعتی بکر برخوردار است که محل مناسبی برای تفرج و گردشگری است.

 

 این روستا در 30 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد و پنج کیلومتری سی سخت مرکز شهرستان دنا واقع شده است.تعداد امتیازات: (34) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1117)
گروه خبر: سرمایه گذاری
کد خبر: 7137
  •  درآمد گردشگری با اجاره خانه های روستایی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :: استان کهکیلویه و بویر احمد
liquid lipstick kylie matte lip gloss uk cosmetics moisturizing lip kit wholesale http://www.macmakeupcheap.com/liquid-lipstick-kylie-matte-lip-gloss-uk-cosmetics-moisturizing-lip-kit-p-1497.html
2
# urban decay smoked eyeshadow palette beauty cosmetics wholesale (یکشنبه, 15 اسفند,1395 03:04 ق.ظ)
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :: استان کهکیلویه و بویر احمد
urban decay smoked eyeshadow palette beauty cosmetics wholesale http://www.macmakeupcheap.com/urban-decay-smoked-eyeshadow-palette-beauty-cosmetics-p-1381.html
3
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :: استان کهکیلویه و بویر احمد
innerstellar eyeshadow palette kat von d beauty makeup 12 colors wholesale http://www.macmakeupcheap.com/innerstellar-eyeshadow-palette-kat-von-d-beauty-makeup-12-colors-p-866.html
4
# nikkietutorials palette too faced matte eyeshadow collection wholesale (چهارشنبه, 25 اسفند,1395 02:07 ب.ظ)
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :: استان کهکیلویه و بویر احمد
nikkietutorials palette too faced matte eyeshadow collection wholesale http://www.macmakeupcheap.com/nikkietutorials-palette-too-faced-matte-eyeshadow-collection-p-837.html
5
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :: استان کهکیلویه و بویر احمد
tarte amazonian clay matte eyeshadow palette natural eye shadow cosmetics wholesale http://www.macmakeupcheap.com/tarte-amazonian-clay-matte-eyeshadow-palette-natural-eye-shadow-cosmetics-p-1596.html
6
# ben nye makeup wholesale (جمعه, 01 اردیبهشت,1396 11:17 ق.ظ)
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری :: استان کهکیلویه و بویر احمد
ben nye makeup wholesale http://www.macmakeupcheap.com/ben-nye-makeup-c-58.html

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت